AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


Jar je jedným z najob─żúbenej┼íích obdob├ş pre náv┼ítevu Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. Po─Źas jari tu n├íjdete v┼íetky k├║pe─żné, wellness a┬árelaxa─Źn├ę slu┼żby v┬áplnej kvalite, priazniv├ę po─Źasie┬á┬ás┬ánástupom slne─Źných dní, prech├ídzky v┬ást├íro─Źnom parku┬á┬á┬áa┬áto v┼íetko pri z─żavnených cenách. Najlep┼íí ─Źas na oddych je nielen v┬ásamotn├Żch kúpe─żoch, ale aj ich bezprostrednom a┬á┼íir┼íom okol├ş. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Svetoznáma miner├ílna voda z┬álie─Źivého zdroja v┬áLuha─Źoviciach - Vincentka, m├í nieko─żko spôsobov u┼żívania, ktor├ę zaru─Źujú jej naj├║─Źinnej┼íie p├┤sobenie na organizmus. M├┤┼że sa inhalova┼ą, vdychova┼ą jej pary, preplachova┼ą dutiny, klokta┼ą, pi┼ą, ale najpraktickej┼íie je u┼ż├şva┼ą ju prostredn├şctvom nosov├ęho spreja VINCENTKA STANDARD HYPOTONICKÝ.

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. pravidelne organizuje odborné semináre a┬ákonferencie, exkurzie, ale aj vzdel├ívacie ┼íkolenia. Zvy┼íuje tak povedomie profesion├ílnej, ale i┬álaickej┬á┬áverejnosti o┬ávývoji a┬ánovinkách v┬átermickom vyu┼żití slne─Źnej energie. Informuje o┬átom Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk, vedúci obchodného oddelenia┬á┬áTHERMO|SOLARU ┼Żiar, s.r.o.

Pod zá┼ítitou belgického predsedníctva v┬áRade EÚ podp├şsali v┬áutorok 20. febru├íra 2024 v┬áAntverp├ích signat├íri deklar├íciu o┬ákonkurencieschopnosti. Deklar├ícia je výzvou pre vl├ídy ─Źlensk├Żch ┼ít├ítov a┬ábudúcu Európsku komisiu. Obsahuje 10 jasn├Żch bodov, ktor├ę s├║ potrebn├ę pre dosiahnutie konkurencieschopnosti eur├│pskeho priemyslu, a s├║ pr├şpravou pre┬á┬áEurópsku priemyselnú dohodu, ktorá by doplnila Zelen├║ dohodu EÚ.

Zima nie je zradná iba vonkaj┼íími zmenami po─Źasia a┬án├ístupom chorôb dýchac├şch ciest, ale aj pobyt vo vnútri m├í svoje ├║skalia. Pr├ş─Źinou je ovzdu┼íie. Prehriaty, vyd├Żchan├Ż a┬ávysu┼íen├Ż vzduch v┬ázime ni─Ź├ş sliznicu d├Żchac├şch ciest. Nielen pri rozpr├ívan├ş, ale hlavne po─Źas sp├ínku┬á sa vysu┼í├ş ├║stna sliznica a┬ádostav├ş sa nepr├şjemné ┼íkriabanie v┬áhrdle. Drobn├ę praskliny na sliznici, ─Źi u┼ż ├║stnej, alebo nosnej, s├║ vstupnou br├ínou pre infekcie d├Żchac├şch ciest. K┬átomu sa pridru┼żuje aj nepr├şjemn├Ż pocit nemo┼żnosti preh─║tania, a┼ż dusenia sa, z┬ávyzr├í┼żan├Żch sl├şn.┬á Uvies┼ą ├║stnu dutinu do norm├ílneho stavu pom├íha miner├ílna voda Vincentka.

Bardejovské Kúpele, a.s. zaznamenali za rok 2023 dobr├ę výsledky. Po─Źet osôb, ktor├ę ich nav┼ítívili dosiahol 28┬á744,┬ápo─Źet prenocovan├ş 230┬á265 a┬ázaznamenali tr┼żby viac ako 17,83 mil. EUR. Náv┼ítevnos┼ą sa tak oproti roku 2022 zv├Ż┼íila o┬á2,15 % a┬ápo─Źty prenocovan├ş o┬á5,12%. Po─Źet samoplatcov┬á┬ádosiahol 60,45% zo v┼íetkých klientov. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Ka┼żdá realizovan├í kotol┼ła na biomasu obsahuje nielen samotný zdroj tepla na biomasu ale aj systém dopravy paliva slú┼żiaci na dopravu paliva zo skladu a┬án├ísledne plniaci syst├ęm do kotla. Dôle┼żitou s├║─Źas┼ąou logistiky dopravy paliva s├║ aj sp├┤soby ho dosta┼ą do samotn├ęho skladu paliva. O┬áu┼żívate─żskom komforte vyu┼żitia biomasy ─Źasto rozhoduj├║ pr├íve tak├ęto detaily. Popredn├Ż rak├║sky v├Żrobca kotlov na biomasu HARGASSNER, prostredn├şctvom svojej dc├ęrskej firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, realizoval do konca roka 2023 v┬áSR nieko─żko r├┤znych syst├ęmov dopravy paliva. Informuje o tom ved├║ci oddelenia biomasy THERMO|SOLARU Róbert Krakovik.


Vyka┼íliavanie hlienov je jednou z┬ánajdôle┼żitej┼íích ─Źinnost├ş┬á┬ápri lie─Źbe ochorení dýchac├şch ciest. Vlhk├Ż ka┼íe─ż je spôsoben├Ż pohybom hlienu v d├Żchac├şch cestách. Nem├í sa potl├í─Źa┼ą, preto┼że pom├íha telu zbavova┼ą sa ┼íkodliv├Żch l├ítok. Spriechodnenie d├Żchania a┬áobnovenie pr├şsunu kysl├şka do d├Żchac├şch ciest je z├íkladom úspe┼ínej lie─Źby. Sl├║┼żia k┬átomu sirupy, pastilky, kvapky a┬á─Źaje. V├Żznamn├║ rolu tu zohr├íva aj svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka, ktor├í je jedn├Żm z┬ánajlep┼í├şch podporn├Żch prostriedkov napom├íhaj├║cich vyka┼íliavaniu hlienov┬á┬áa u─żah─Źeniu dýchania.

Ve─żká Noc je tradi─Źne jedným z najob─żúbenej┼íích term├şnov pre platené pobyty vo v┼íetk├Żch rekrea─Źn├Żch zariadeniach a┬áobzvl├í┼í┼ą pre tie v┬ák├║pe─żoch. Kombin├ícia wellness pobytu a┬ásviato─Źnej atmosf├ęry, spojenej s┬águrm├ínskymi z├í┼żitkami, je neodolate─żnou kombin├íciou pre zanepr├ízdnen├Żch zamestnancov i┬árodiny s┬áde┼ąmi. Klienti Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. zvykn├║ vyk├║pi┼ą hlavn├ę kapacity v┬ánajluxusnej┼í├şch hoteloch Alexander, Ozón a┬áAst├│ria u┼ż v┬ápredstihu, na posledn├║ chv├ş─żu tak ost├ívaj├║ len k├║pe─żn├ę vilky.

Vrcholiaca zima poskytuje dostatok príle┼żitost├ş pre v┼íetky typy rekreáci├ş na Severovýchode Slovenska, vr├ítane rod├şn s┬áde┼ąmi. Najvä─Ź┼íou v├Żhodou tohto kúta Slovenska s├║ ceny. Oproti najlukrat├şvnej┼í├şm lokalit├ím v Tatr├ích┬á┬ású ceny ubytovania, stravovania, ly┼żovania a┬ák├║pania aj menej ne┼ż polovi─Źné┬á┬áa┬ánavy┼íe sú k┬ádispozícii z─żavy. Ak denne menu v┬ámestskom hoteli v┬áBardejove za─Ź├şna niekde na ├║rovni 5,50 EURA, celodenný vstup do┬áaquacentra pre dospelého vo Svidn├şku je 16 EUR a┬ána sezóne pobyty samoplatcov s├║┬áv Bardejovsk├Żch K├║pe─żoch z─żavy 20%, tak naozaj nie je ─Źo váha┼ą.

Aj napriek preru┼íeniu dota─Źného programu Zelená dom├ícnostiam v┬ápolovici minul├ęho roka, patrí rok 2023 medzi úspe┼ín├ę roky v┬áspolo─Źnosti THERMO|SOLAR ┼Żiar.┬á┬áZd─║havá príprava nového programu Zelen├í dom├ícnostiam a┬ázatia─ż neod┼ítartovaný program Zelen├í podnikom spôsobili stagn├íciu predaja a in┼ítal├íci├ş slne─Źn├Żch kolektorov v┬ádruhom polroku vla┼łaj┼íieho roka, ─Źo je ┼íkoda. Spolu s┬ánepriazniv├Żm zimn├Żm po─Źas├şm, poklesom kúpyschopnosti obyvate─żstva a┬ázdra┼żen├şm hypotek├írnych ├║verov to sp├┤sobilo, ┼że na prelome rokov sa predaj slne─Źn├Żch kolektorov v├Żrazne zn├ş┼żil. Napriek tomu bude rok 2023 pre spolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR ziskov├Ż. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Za─Źiatok roka za─Źínajú mnoh├ş z┬ánás naberan├şm kond├şcie v┬áposil┼łovniach, ─Ćal┼í├ş si vylep┼íuj├║ imunitu inhal├íciami a┬ápo─Źetn├í skupina dopl├íca na sezónne ochorenia dýchac├şch ciest od n├ídchy, ang├şny, cez chr├şpku, a┼ż po Covid. V┼íetci v┼íak maj├║ spolo─Źného pomocn├şka, ktor├Ż ich spo─żahlivo sprev├ídza na ceste za zdrav├şm a┬áto je svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka.

Náv┼ítevnícky zimný dovolenkov├Ż sen - cez de┼ł na svahu, podve─Źer vo wellness a┬áve─Źer v┬ábare, sa d├í splni┼ą u┼ż aj na severov├Żchode Slovenska. Od piatka 16.decembra 2023 je v┬áprev├ídzke ly┼żiarske stredisko Regetovka, kde sa d├í ly┼żova┼ą na svahu v─Ćaka umelému zasne┼żovaniu a┬ák┬ádispoz├şcii sú aj be┼żeck├ę trate.┬á┬áRozsiahle wellness zasa poskytujú Bardejovské K├║pele, a.s. a┬ávodný raj Aquaruthenia Svidník a┬ámen┼íie hotelov├ę wellness, napr├şklad v┬áhoteli Slávia vo Svidn├şku. No a┬ámo┼żnosti z├íbavy s├║ koncom roka vo vä─Ź┼íine barov a┬áre┼ítaur├íci├ş, ve─Ć len v┬áBardejovsk├Żch K├║pe─żoch┬á┬ápravidelne hráva ┼żiv├í hudba v┬ásezóne na troch miestach. Informuje o┬átom riadite─ż (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radomír Jan─Źo┼íek.

Nový rok od┼ítartujú Bardejovské K├║pele, a.s. s┬áv├Żrazn├Żmi z─żavami. V období 2.januára a┼ż 28.marca 2024 s├║ pre samoplatcov pripraven├ę pobyty so z─żavami 10 a┼ż 25%. Zn├ş┼żen├ę doplatky pote┼íia aj klientov zdravotn├Żch pois┼ąovn├ş. Doplatky pre klientov pois┼ąovn├ş sa v┬átomto obdob├ş zn├ş┼żili o 15 a┼ż 35%. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Tr┼żby v odvetví chemického a farmaceutick├ęho priemyslu SR sa zn├ş┼żili z 10,876 mld EUR za tri┼ítvrte roka 2022 na 10,148 mld EUR, za┬átri ┼ítvrtiny roku 2023. Predstavuje to 6,7% pokles. Aj po─Źas samotných 3 mesiacov (júl, august, september 2023) tretieho ┼ítvr┼ąroka , v porovnan├ş s rovnak├Żm obdob├şm v┬ároku 2022, zaznamenalo odvetvie pokles o┬á3 %, ke─Ć dosiahlo tr┼żby na ├║rovni 3,673 mld EUR. Spôsobila to vysoká infl├ícia, rasty cien vstupov, pokles pridanej hodnoty a┬ápretrv├ívaj├║ce medzin├írodn├ę napätie s┬ád├┤sledkami z┬átoho plyn├║cimi. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zv├Ązu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

4424 Ŕlßnkov (295 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.11 sek˙nd