AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


K┬ánajob─żúbenej┼íím lie─Źebným proced├║ram v┬áBardejovsk├Żch K├║pe─żoch, a.s. patria masá┼że a┬áminer├ílne k├║pele. Klienti si radi dopraj├║ nielen klasick├║, ─Źi reflexn├║ mas├í┼ż, ale aj nad┼ítandardné proced├║ry ako mas├í┼że l├ívov├Żmi kame┼łmi, bio telov├Żmi svie─Źkami, bankovanie,┬á┬áreflexnú masá┼ż chodidiel, medov├║ detoxika─Źn├║ mas├í┼ż, aromaterapeutick├║ mas├í┼ż. Novinkou je hor─Źíkov├í olejov├í mas├í┼ż. V┼íetky lie─Źebné proced├║ry s├║ s├║streden├ę v budove k├║pe─żn├ęho domu - Balneoterapii. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovských K├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

V┬áBardejovských Kúpe─żoch prebiehaj├║ u┼ż druh├Ż mesiac práce na revitaliz├ícii L├ívky priate─żstva. Celkové n├íklady s├║ odhadovan├ę na cca 49┬á000 EUR. Drevo dodali Bardejovsk├ę K├║pele a┬á─Ćal┼íí materi├íl a┬ápr├íce bud├║ financova┼ą Oblastn├í organiz├ícia cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov a┬áKrajsk├í organiz├ícia cestovn├ęho ruchu┬á┬á(KOCR) Severovýchod Slovenska, z┬ádotácie Ministerstva dopravy a┬áv├Żstavby SR, v r├ímci┬áobnovy┬áturistickej infra┼ítruktúry.┬á Pokia─ż to po─Źasie dovolí, hlavné pr├íce by sa mali realizova┼ą do konca roka 2022. Prv├ş n├ív┼ítevn├şci by sa mohli prejs┼ą po zrekon┼ítruovanej l├ívke po jej kolaud├ícii, pravdepodobne na jar bud├║ceho roka. Informuje o┬átom riadite─ż (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Zna─Źná ─Źas┼ą dospelých sa s Vincentkou stret├íva v┬ádetskom veku a potom ich u┼ż sprev├ídza po cel├Ż ┼żivot. Deti si Vincentkou pom├íhajú preventívne pri posil┼łovan├ş imunity, ale pou┼ż├şvaj├║ ju aj na lie─Źenie ak├║tnych a┬áchronick├Żch chorôb. Ke─Ć┼że Vincentka je v┼íeliek pou┼żite─żn├Ż pri ve─żkom mno┼żstve indik├íci├ş pre dospel├Żch, mo┼żno poveda┼ą, ┼że rovnako to plat├ş aj pre deti. Pou┼ż├şva sa v┬ápodstate pri t├Żch ist├Żch chorob├ích, pravda ove─ża opatrnej┼íie a┬áv┬áni┼ż┼íich koncentr├íci├ích. Pre ┼íetrnej┼íie aplikovanie u┬ádet├ş vyvinula Vincentka niektoré pom├┤cky a┬álek├íri odpor├║─Źan├ę postupy. Informuje o┬átom Jan ┼áum┼íal, riadite─ż spolo─Źnosti Vincentka, a. s.

Zastavenie výroby primárneho hliníka v┬áSlovalcu, a.s. v ┼Żiari nad Hronom neovplyvnilo v├Żrobu slne─Źn├Żch kolektorov v spolo─Źnosti THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Produkcia firmy plynulo pokra─Źuje z┬ádod├ívok od európskych dod├ívate─żov a┬átr┼żby sa oproti minulému roku zdvojn├ísobili. Sú─Źasne sa o┬ájednu pätinu zv├Ż┼íila aj zamestnanos┼ą. Firma pl├ínuje ─Ćal┼íie roz┼í├şrenie v├Żroby a┬ázv├Ż┼íenie zamestnanosti, ako dôsledok pokra─Źuj├║ceho boomu v┬áoblasti obnovite─żn├Żch zdrojov energi├ş (OZE). V├Ą─Ź┼íina na Slovensku namontovan├Żch kolektorov poch├ídza zo ┼Żiaru, v├Ą─Ź┼íinu produkcie v┼íak firma vyv├í┼ża prakticky do cel├ęho sveta. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Pri návrhu sol├írneho systému treba rozmý┼í─ża┼ą do budúcnosti a┬áupresni┼ą si zop├ír detailov hne─Ć na za─Źiatku. Najprv si treba ujasni┼ą na ak├Ż ├║─Źel mô┼żete fototermiku (FT) vyu┼żi┼ą, preto┼że niektorí z├íkazn├şci maj├║ st├íle skreslen├║ predstavu o vyu┼żite─żnosti termick├Żch sol├írnych (slne─Źn├Żch) syst├ęmov. Vo vä─Ź┼íine pr├şpadov si ju m├Żlia s┬áfotovoltikou (FV), a┬át├Żm p├ídom o─Źak├ívaj├║ v├Żrobu elektrickej energie. Slne─Źn├ę termick├ę kolektory zohrievaj├║ vodu ove─ża efekt├şvnej┼íie ako by to dok├ízal slnkom vyroben├Ż elektrick├Ż pr├║d zo┬ásol├írnych panelov. Energiu z┬átermick├Żch kolektorov vyroben├║ zadarmo pomocou slnka m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na ohrev teplej ├║┼żitkovej vody (TÚV), podporu vykurovania alebo ohrev vody v baz├ęnoch. Informuje o tom ved├║ci obchodn├ęho oddelenia THERMO|SOLARU Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk.

Plnohodnotný Silvester so v┼íetk├Żmi atrakciami, slu┼żbami a┬ázábavou chystajú na z├íver tohto roka Bardejovské K├║pele, a.s. Po vynechaní silvestrovskej z├íbavy v┬ároku 2020 a┬áobmedzenom re┼żime vlani, sa tak mô┼żu hostia tento rok opä┼ą naplno zab├íva┼ą. Relaxa─Źn├Ż┬á┬áSilvester 2022 v┬áhoteli Alexander v Bardejovských Kúpe─żoch, tak mô┼żu hostia pre┼żi┼ą v┬ád┼łoch 27.12. 2022 a┼ż 4.1.2023. Na v├Żber maj├║ pobyty v┬ád─║┼żke 3 a┼ż 6 nocí. Ceny v┬ádvojposte─żovej izbe v┬áhoteli Alexander pre jednu osobu za─Ź├şnaj├║ na 3 noci od 363 EUR. Navy┼íe prebieha akcia, pri ├║hrade pobytu do 31.10.2022 je to z─żava 10%, pri ├║hrade do 30.11.2022 je to z─żava 5% z┬áceny pobytu. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Svetoznáma prírodn├í lie─Źiv├í miner├ílna voda Vincentka, vyvierajúca v K├║pe─żoch Luha─Źovice, sa v┬ápriebehu st├íro─Ź├ş dost├ívala k┬áspotrebite─żom i┬ádo ich tiel prostredn├şctvom rôznych n├ídob a┬áv┬ár├┤znych form├ích. Z┬ávyvieraj├║ceho prame┼ła slanice sa mo┼żno u┼ż pra─Źlovek vedel napi┼ą priamo ├║stami, alebo z┬ádlan├ş. Nasledovali r├┤zne drevené a┬áz┬árastl├şn vyroben├ę n├ídoby, dreven├ę sudy na jej prepravu, ktor├ę potom nahradili keramick├ę a┬ásklenen├ę f─ża┼íe a poh├íre a┬ávrcholom s├║ s├║─Źasn├ę tmavo sfarben├ę sklenen├ę f─ża┼íe, hlin├şkov├ę plechovky ┬áa┬ákeramick├ę d┼żb├ínky pre priamy konzum. Informuje o tom Jan ┼áum┼íal, riadite─ż spolo─Źnosti Vincentka, a. s.

Na nieko─żkých vlnách proticovidov├Żch opatrení┬á┬ási Severovýchod Slovenska - Bardejov, Svidník a┬áich okolie, overili, ┼że sa oplat├ş ma┼ą otvorené aspo┼ł niektor├ę atrakcie, ktor├ę aj v┬ánaj┼ąa┼ż┼í├şch chv├ş─żach podr┼żia cestovn├Ż ruch v┬áregióne. Pri sú─Źasnej ├║rovni o─Źkovanosti┬á┬áobyvate─żstva a┬áúrovne premorenia sa u┼ż nepredpokladaj├║ obmedzenia z covidových dôvodov, ─Źo v┼íak neplatí z┬ád├┤vodu ├║sporn├Żch opatren├ş pri drastick├Ż cenách energi├ş. Hlavné l├íkadla ako Bardejovsk├ę K├║pele, historick├ę pamiatky UNESCO,┬ápr├şrodn├ę scen├ęrie a lie─Źiv├ę singletracky, bud├║ n├ív┼ítevn├şkom ur─Źite k┬ádispoz├şcii. Rovnako tak region├ílne kuriozity. Treba si len na internete overi┼ą ak├í je aktu├ílna situ├ícia v┬á─Źase, ke─Ć sa vyberiete po atrakci├ích. Informuje o┬átom riadite─ż Oblastnej organiz├ície cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Ing. Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Slovenský chemick├Ż priemysel usporiadal 24.októbra 2022 v┬áBratislave okrúhly stôl s prezidentom Eur├│pskej rady chemického priemyslu (CEFIC┬á- European Chemical Industry Council)┬áDr. Martinom Brudermüllerom,┬ágenerálnym riadite─żom CEFICu Marcom Mensinkom,┬á ─Źesk├Żm, rak├║skym a ma─Ćarsk├Żm prezidentom┬á asoci├ícií chemick├ęho priemyslu a gener├ílnymi riadite─żmi najv├Żznamnej┼í├şch slovensk├Żch v├Żrobcov v┬áchemickom priemysle. Hlavn├Żm bodom diskusie za okr├║hlym stolom bola nevyhnutnos┼ą transform├ície eur├│pskeho priemyslu na bez emisn├ę prev├ídzkovanie. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Nástup sychravej jesene je sprev├ídzaný prechladnutiami, hlienmi a┬áka┼í─żami, ktor├Żmi sa ich organizmus pokú┼ía zbavi┼ą. Vyka┼íliavanie hlienov je nevyhnutnou podmienkou na uvo─ż┼łovanie d├Żchacích ciest a┬áu─żah─Źenie d├Żchania. Jedn├Żm z┬ánajlep┼í├şch pomocn├şkov pri odhlie┼łovan├ş organizmu je VINCENTKA SIRUP so skorocelom a materinou d├║┼íkou.

Drastické zdra┼żovanie v┼íetkých druhov energií vyvolalo neuverite─żn├Ż záujem vlastn├şkov bytov, domov a┬áich spr├ívcov o┬ámo┼żnosti vyu┼żitia┬á┬áobnovite─żných zdrojov energie (OZE). Najvä─Ź┼íí slovensk├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. ─Źel├ş v┬átomto roku obrovskému náporu z├íujmu o┬ávyu┼żitie svojich v├Żrobkov pre pr├şpravu teplej vody a┬ápodporu vykurovania. Okrem poskytovania individu├ílnych inform├íci├ş sa firma zú─Źast┼łuje cel├ęho radu rôznych marketingov├Żch a promo akcii. Najbli┼ż┼íie to bola ├║─Źas┼ą na kongrese spr├ívcov bytov├Żch domov, v hoteli Sitno vo Vyhniach, vo ┼ítvrtok, 20.10.2022┬áhttps://lepsiasprava.sk/kongres_lepsia_sprava/. Informuje o tom vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomá┼í Jan─Źa┼Öík.

Seriál kultúrnych podujatí Bardejovských K├║pe─żov ukon─Źil v┬ásobotu 8.októbra 2022┬á┬áHORNO┼áARI┼áSKÝ VÍNNY FESTIVAL. V Kúpe─żnej kolonáde sa na ┼łom┬á predstavili viaceré slovensk├ę vin├írstva. S├║─Źas┼ąou boli sprievodn├ę akcie a┬ápopolud┼łaj┼íí kult├║rny program priamo v┬áK├║pe─żnej kolon├íde. Vyst├║pili Mari├ín Bukovský, folklórny s├║bor Ha┼żl├şn─Źanka, MADOS LM a skupina LaMour. "Horno┼íari┼íský vínny festival je u┼ż na┼íim tradi─Źn├Żm podujat├şm a┬ásymbolickou┬á bodkou za letnou sezónou. Predstavuje spojenie dobrého v├şna a kultúrneho programu. Svoju prácu a v├í┼íe┼ł prezentuj├║ slovensk├ş vin├íri. S├║─Źas┼ąou festivalu je aj sabr├í┼ż - exhib├şcia v sekan├ş sektov a┬ána z├íver tombola," informuje┬á ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Severovýchod Slovenska je v jeseni o─Źarujúci. Pon├║ka prírodu, kult├║ru, históriu a┬ágastron├│miu.┬áBardejovské K├║pele rozmaznávaj├║ k├║pe─żn├Żmi a┬áwellness pobytmi, mesto UNESCO Bardejov a┬ádreven├ę kostol├şky pon├║knu ┬áhistorick├ę pamiatky. Tipy na v├Żlety a podrobn├Ż zoznam toho, ─Źo by ste mali vidie┼ą je na webe.┬áOverené tipy nájdete aj na str├ínkach turistickej informa─Źnej kancel├írie┬á┬áwww.tik.bardejov.travel. Nechýbajú podrobnosti o┬ápamiatkach, artefaktoch na prv├║ i┬ádruh├║ svetov├║ vojnu, tipy na t├║ry, k├║panie, náv┼ítevy kostolov, hradov, skanzenov a┬ám├║zeí. Na Slovensku je v┼íade pekne, ale severov├Żchod Slovenska v├Żnimo─Źn├Ż. Ka┼żd├Ż si tu vychutn├í svoju porciu z├í┼żitkov, sta─Ź├ş ich objavi┼ą.

┬áJese┼ł patrí v┬ákúpe─żoch tradi─Źne k┬ánajob─ż├║benej┼í├şm obdobiam, preto┼że po─Źasie je pr├şjemné, nie s├║ u┼ż hor├║─Źavy a┬áhlavn├ę kapacity k├║pe─żov s├║ vtedy obsaden├ę.┬áCel├ę jesenn├ę obdobie aj s┬ábab├şm letom je vo v┼íeobecnosti ob─ż├║beným obdob├şm na náv┼ítevu k├║pe─żov a┬álie─Źbu v┬ánich, hlavne pre star┼í├şch ─żud├ş a rodiny.┬áNajob─ż├║benej┼í├ş jesenn├Ż term├şn naplnil v┬áseptembri Bardejovsk├ę K├║pele a.s. takmer doplna, vo─żn├ę s├║ e┼íte miesta pre samoplatcov po─Źas zvy┼íku jesene.

Jese┼ł je tu a opä┼ą nastáva ─Źas chorôb dýchacích ciest. Okrem klasick├Żch ang├şn, a z├ípalov d├Żchac├şch ciest sprev├ídzan├Żch n├ídchami.┬á Pri neuverite─żnom zdra┼żovan├ş energi├ş, r├Żchlikovej infl├ícii a┬ákolabujúcom zdravotn├şctve, sa ne─Źrt├í ani zlep┼íenie podmienok na ochranu zdravia vo v┼íeobecnosti. Na┼í┼ąastie si v├Ą─Ź┼íina z n├ís m├┤┼że pom├┤c┼ą sama a┬áto posil┼łovan├şm imunity a┬áprevenciou. A┬átak je tu ten spr├ívny ─Źas na o─Źkovanie proti covidu a┬áchr├şpke, otu┼żovanie pohybom na ─Źerstvom vzduchu, vitam├şny a┬áinhal├ície ─Źi v├Żplachy nosov├Żch dut├şn a┬ánosohltanu. Na inhal├ície a┬áv├Żplachy je tu na┼í┼ąastie osved─Źen├í svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka z┬áLuha─Źov├şc.

4312 Ŕlßnkov (288 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.15 sek˙nd