V Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave mali stredoškolskí študenti od 11. do 19. februára 2008 možnosť zoznámiť sa s hudbou, ktorá vytvorila základ modernej populárnej hudby. Interaktívne koncerty s názvom Jazz goes to school so Slovenskou sporiteľňou zorganizovala speváčka Lucia Lužinská a skupina All time jazz.
Slovenská sporiteľňa si v roku 2007 zlepšila svoje postavenie medzi bankami, ktoré sa venujú starostlivosti o firemných klientov. K 31. decembru 2007 im poskytla úvery v objeme 81 mld Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 23 %. Objem vkladov firemných klientov medziročne vzrástol o 4 % na 81 mld Sk. Najrýchlejšie rástol záujem o financovanie malých a stredných podnikov.
Nadácia Slovenskej sporiteľne dnes vyhlásila nové otvorené grantové programy na rok 2008 - Škola praxou a Bližšie k zdraviu. Program Škola praxou je určený pre obchodné akadémie. Jeho cieľom je skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu podporou originálnych a interaktívnych projektov s priamym zapojením študentov. Výška grantu na jeden projekt je najviac 50 000 Sk. Žiadosti o granty môžu obchodné akadémie zaslať nadácii do 15. mája 2008.
Pri prechode na euro sa potrebujú nielen banky, ale aj obchodné reťazce, maloobchody či pošty, teda všetci tí, ktorí bežne pracujú s hotovosťou, zásobiť dostatočným množstvom eurobankoviek a euromincí skôr, ako vstúpi euro do platnosti. Vďaka jedinečnej pomôcke EuroCalculus zverejnenej na stránke Slovenskej sporiteľne www.slsp.sk budú môcť jednoducho zistiť, koľko eurovej hotovosti budú potrebovať v prvých dňoch roka 2009, keď bude euro pravdepodobne slovenskou národnou menou.
Slovenská sporiteľňa opäť potvrdila pozíciu lídra na trhu vkladov. Objem vkladov ku koncu roka 2007 medziročne narástol na 230,3 miliardy korún. Objem vkladov obyvateľstva medziročne vzrástol o 13 % na takmer 150 miliárd korún a vkladov podnikateľských subjektov o 9,5 % na 53 miliárd korún.
Vklady Slovenskej sporiteľne s ročnou viazanosťou v korunách a eurách sa budú od 1. februára úročiť rovnakou úrokovou sadzbou. Klienti môžu po novom zhodnocovať svoje úspory na vkladoch s ročnou viazanosťou pri úrokovej sadzbe 3,5 % p. a. pri vkladoch do 100 tisíc Sk a pri vkladoch nad 500 tisíc Sk až 4 % p. a.
Nižšie citované údaje sú neauditované nekonsolidované hospodárske výsledky Slovenskej sporiteľne podľa IFRS štandardov k 31. decembru 2007. Porovnanie je k 31. decembru 2006, pokiaľ nie je uvedené inak. Slovenská sporiteľňa zverejňuje údaje v súlade s opatrením Národnej banky Slovenska č. 5/2004 z 27. februára
Slovenská sporiteľňa začína využívať jednotný európsky formát pre bezhotovostný cezhraničný platobný styk v eurách. Naplní tak prvú podmienku vyplývajúcu z jednotného európskeho platobného priestoru SEPA (Single Euro Payments Area), ktorý začína aj na Slovensku platiť 28. januára 2008.
Slovenská sporiteľňa potvrdila svoju pozíciu lídra na trhu retailových aj celkových úverov. Objem retailových úverov vzrástol o pätinu z 58 miliárd korún (k 31. 12. 2006) na viac ako 70 miliárd korún (k 31. 12. 2007). Najväčší záujem bol v roku 2007 tradične o úvery na bývanie.
Slovenská sporiteľňa rozširuje v Komárne svoju predajnú sieť o ďalšie obchodné miesto. Sedemnásteho januára otvára novú pobočku v obchodnom centre Origo na Špitálskej 3. Klienti v nej budú môcť využívať bankové služby počas pracovných dní od 9,00 do 19,00 hod. V tomto obchodnom mieste bude klientom k dispozícii 14 zamestnancov. Moderné priestory novej pobočky si môžu obyvatelia Komárna a okolia prezrieť počas Dňa otvorených dverí. Zároveň sa môžu zapojiť do žrebovania o zaujímavé výhry. Aj naďalej bude v meste otvorené obchodné miesto Slovenskej sporiteľne na Palatínovej ulici.
Slovenská sporiteľňa vydáva nový Sadzobník poplatkov a náhrad s platnosťou od 1. februára 2008. Banka v ňom spojila účtovné položky a poplatky, čo prispeje k väčšej prehľadnosti pre klienta. Poplatky za vedenie bežného účtu aj balíkov produktov a služieb sa nemenia. Od 1. februára 2008 budú klienti Slovenskej sporiteľne, ktorí využívajú bežný účet, platiť za elektronické transakcie jednotný poplatok 4 Sk.
Prelom rokov je spolu s letnými mesiacmi tradične obdobím, keď banky zaznamenávajú zvýšený výskyt falzifikátov slovenských korún aj zahraničných mien. V súvislosti so zavedením eura očakáva Slovenská sporiteľňa zvýšený výskyt najmä falošných korunových bankoviek. Klienti by preto mali prijímať hotovosť len z dôveryhodných zdrojov a skontrolovať by si mali aspoň základné ochranné prvky bankoviek. Informácie o korunových aj eurových bankovkách a ich ochranných prvkoch nájdu napríklad na internetovej stránke Národnej banky Slovenska www.nbs.sk