Exkurzia gymnazistov zo ┼Żiaru nad Hronom

PublikovanÚ: 28.11, 2023    TÚma: 

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. pravidelne organizuje vzdelávacie ┼íkolenia pre in┼ítala─Źné spolo─Źnosti a┬áto v┬á6 jazykoch. Okrem vzdel├ívac├şch ┼íkolen├ş pre in┼ítala─Źn├ę spolo─Źnosti sa firma podie─ża┬á┬ána rôznych odborných seminároch a┬ákonferenci├ích. Nezabúda ani na deti a ml├íde┼ż. Aj v priebehu októbra pri┼íli do THERMO|SOLARU na exkurziu ┼żiaci tercie zo ┼żiarskeho gymn├ízia. Informuje o┬átom Tom├í┼í Jan─Źa┼Öík, ved├║ci obchodného oddelenia┬á┬áTHERMO|SOLARU ┼Żiar, s.r.o.

Predná┼íka o obnovite─żných zdrojoch a vplyve na ┼żivotné prostredie

"┼Żiaci si vypo─Źuli predná┼íku o obnovite─żných zdrojoch a vplyve na ┼żivotné prostredie, o v├Żhod├ích a nev├Żhod├ích slne─Źnej energie na Slovensku ako aj vo svete a technológii v├Żroby slne─Źn├Żch kolektorov. Sú─Źas┼ąou predn├í┼íky boli aj inform├ície o vzniku n├í┼ího podniku, v├Żvoji, patentoch, oceneniach. ─îiasto─Źne mohli vidie┼ą aj sk├║┼íanie rôznych kolektorov v ter├ęne a na z├íver prehliadky mali mo┼żnos┼ą si pozrie┼ą cel├║ v├Żrobn├║ linku od prv├ęho v├Żlisku a┼ż po hotov├Ż kolektor," povedal T.Jan─Źa┼Öík.

Stovky vy┼íkolených in┼ítalatérov

Za 30 rokov pre┼íli ┼íkoliacim programom THERMO|SOLARU stovky spolo─Źností, nielen zo Slovenska a┬áEurópy ale aj ─Ćal┼í├şch kontinentov, ktoré mali záujem o┬ávy┼íkolenie svojich zamestnancov. Po─Źty vy┼íkolených sa r├ítajú na tis├şce.

"Od za─Źiatku nám bolo jasné, ┼że s┬áoh─żadom na zlo┼żitos┼ą na┼íich výrobkov a┬ádod├ívan├Żch syst├ęmov nebude sta─Źi┼ą len ich predaj, ale bude potrebn├í aj odborn├í mont├í┼ż. Vyrobi┼ą kvalitn├Ż produkt nesta─Źí, potrebn├ę je poskytnú┼ą i n├ísledn├Ż servis a┬áto┬á na takej úrovni, aby bol spokojný zákazník. Preto je to dôle┼żité, ┼że z┬ápoh─żadu ┼żivotnosti kolektorov ide o┬ágenera─Źn├ę v├Żrobky. S┬áoh─żadom na ve─żkos┼ą a teritori├ílne umiestnenie trhov, na ktor├Żch na┼ía spolo─Źnos┼ą od za─Źiatku pl├ínovala pred├íva┼ą svoje produkty, nebolo mo┼żn├ę poskytova┼ą odborn├║ mont├í┼ż intern├Żmi zamestnancami. Preto vznikla my┼ílienka realizova┼ą mont├í┼że na┼íich produktov prostredn├şctvom siete extern├Żch spolo─Źnost├ş, ─Źo si v┼íak vy┼żiadalo vzdel├ívac├ş program," kon┼ítatoval T.Jan─Źa┼Ö├şk.

Dodal, ┼że slne─Źné kolektory vyrábajú ─Źist├║ energiu bez akýchko─żvek negatívnych dopadov na ┼żivotn├ę prostredie. Ka┼żd├Ż v┬á┼Żiari vyroben├Ż kolektor dok├í┼że uspori┼ą pod─ża spôsobu pou┼żitia a┼ż 200 - 300 kg emisi├ş CO2 ro─Źne, ─Źo je za dobu┬á predpokladanej ┼żivotnosti 8 - 12 tis├şc kg emisi├ş. Po┬á ukon─Źen├ş svojej ┼żivotnosti sa st├ívaj├║ v├ştan├Żm zdrojom druhotn├Żch surov├şn, ke─Ć┼że s├║ takmer 100 % recyklovate─żn├ę.┬á

Výcvik na strechách

Pri vzdelávacom programe sa frekventanti u─Źia na z├íklade princípov termiky a┬átermodynamiky spr├ívne navrhnú┼ą sol├írny systém. N├ísledne spr├ívne ho in┼ítalova┼ą. K┬áteoretickej ─Źasti prin├íle┼ż├ş i praktick├í uk├í┼żka mont├í┼że. THERMO|SOLAR m├í vo svojich priestoroch nieko─żko cvi─Źných striech, kde je mo┼żn├ę tr├ęnova┼ą in┼ítal├ície slne─Źn├Żch kolektorov na strechy s┬árôznymi typmi stre┼ín├Żch kryt├şn a┬ár├┤znymi sp├┤sobmi uchytenia do nich. Postupom ─Źasu spolo─Źnos┼ą vyrobila aj mobiln├Ż trena┼ż├ęr, na ktorom je mo┼żn├ę kdeko─żvek tr├ęnova┼ą in┼ítal├íciu cel├ęho sol├írneho syst├ęmu.

┼ákolenia pre registráciu v programe Zelen├í dom├ícnostiam

Potom, ─Źo pre┼íli ┼íkoliacim programom spolo─Źnosti zamestnanci firiem sa za─Źal THERMO|SOLAR v┬á21. storo─Źí vo vä─Ź┼íej miere zapája┼ą do vzdel├ívania ┼żiakov Z┼á a ┼ítudentov S┼á. V┬ároku 2013 z├şskala SAPI akredit├íciu┬á M┼áVVa┼á SR v┬áAkreditovanom vzdel├ívacom programe Odborn├í pr├şprava pre oblas┼ą obnovite─żných zdrojov energie, kde v┬ámodule In┼ítal├ícia slne─Źn├Żch tepeln├Żch systémov spolupracuje s┬áTHERMO|SOLAROM, toto ┼íkolenie je potrebn├ę pre registr├íciu v┬áprojekte Zelen├í dom├ícnostiam. Za obdobie od roku 2014 sa THERMO|SOLAR podie─żal na vy┼íkolen├ş skoro 1000 t├Żchto frekventantov. Od roku 2005 je firma dr┼żite─żom akredit├ície Svetovej banky.

Poradia vám

THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o., ┼Żiar nad Hronom vynakladá zna─Źné úsilie a zdroje aj na osvetu v┬áoblasti vyu┼żívania OZE, ktor├í je st├íle na Slovensku pomerne slab├í. THERMO|SOLAR je nielen výrobcom, ale aj ┼íkol├ş v┼íetk├Żch z├íujemcov v┬áoblasti in┼ítal├ície slne─Źn├Żch tepeln├Żch i┬áfotovoltick├Żch syst├ęmov, dokonca aj z┬áradov konkurencie. Navy┼íe sa venuje aj sk├║┼íobn├şctvu a poskytuje na svojich webov├Żch str├ínkach┬áwww.thermosolar.sk┬ápotenciálnym z├íkazníkom aj poradenskú slu┼żbu.┬á

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.13 sek˙nd