Leto dokáže využiť potenciál Vincentky naplno

Publikovan: 17.08, 2022    Tma: 

Každé ročné obdobie dokáže využiť potenciál Vincentky, ale zvlášť jej svedčí leto. Kým v zime po nej siahame pri nádchach, chrípkach, angínach a nachladnutí, v lete nás chráni pred následkami prehriatia organizmu, dehydratáciou, slúži nám na doplnenie minerálnych solí a prvkov, chráni pred nepriaznivými následkami klímy, pomáha pri trávení, poteší ako súčasť vínneho striku a uvoľňuje dýchacie cesty. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

Časté striedania teplôt a teplotné šoky z klimatizácie

"Časté striedania teplôt počas tropického leta a teplotné šoky z klimatizácie sa podpisujú pod letné vlny ochorení dýchacích ciest. Poznajú to hlavne dovolenkári - pri dlhých presunoch autom a lietadlom sa striedajú pobyty vo vychladenom a prehriatom prostredí a výsledkom sú angíny a nádchy, sprevádzané zvýšenými teplotami a hlavne zahlienením organizmu. Vtedy spoľahlivo zaberá svetoznáma minerálna voda Vincentka. Uvoľňuje hlieny a umožňuje ich vykašliavanie, čím spriechodňuje dýchanie. Rovnaký účinok má aj na hlieny vznikajúce ako súčasť alergickej reakcie na rôzne letné alergény. Ide o kvitnúce rastliny - trávy z čeľade lipnicovitých, alebo nastupujúcej paliny a ambrózie. Zriedkavé nie sú ani alergie z jedla - morských živočíchov, citrusov, jahôd, rajčín, alebo skrížené alergie," varuje J.Šumšal.

Alfa a omega leta: Pitný režim

Tropické horúčavy v posledných rokoch vyvolávajú kolapsy z tepla. Zvlášť nebezpečné sú pre starých ľudí, ale nebezpečná je i práca  na slnku a dlhší pobyt. Tu pomáha správny pitný režim. Najlepšie je striedať rôzne nápoje a pravidelne piť dostatok tekutín. Mimoriadne vhodná nato je Vincentka. Doplní celý rad minerálov, predovšetkým solí, ktoré sa z organizmu vylučujú potením a  pomáha regenerovať vnútorné prostredie po veľkých stratách potu.

"Vincentka je vhodná pri športových výkonoch a tréningoch, cvičeniach, pri ťažkej fyzickej práci, pobyte v teplom prostredí a horúčkovitých ochoreniach. Denne stačí i počas leta len 0,3 až 0,7 l Vincentky na nahradenie minerálov vylúčených potením pri bežnej fyzickej námahe. Pri horúčavách a väčšej fyzickej záťaži sa môže mierne zvýšiť aj denná konzumácia Vincentky. Pri väčšej pravidelnej konzumácii je dobré poradiť sa o odporúčaných množstvách s lekárom," radí J.Šumšal.

Na úbytok minerálov sú iónové nápoje

Pri potení odchádzajú z tela potrebné minerálne látky ako sodík, draslík a horčík. Konzumácia iónových nápojov má opodstatnenie hlavne pri dlhotrvajúcich a vysoko intenzívnych aktivitách. Najvýraznejšie je to pri vytrvalostných športoch. Úbytok minerálov a iónov z tela pri potení sa môže prejaviť aj svalovými kŕčmi a kolapsom. Riešením na doplnenie týchto látok sú iónové nápoje, ktoré dokážu doplniť stratené tekutiny, minerály a ióny. Vincentka je vlastne prírodný iónový koktail. Aby sa aj po formálnej stránke priblížila k ostatným iónovým nápojom, prišla Vincentka, a.s. v máji na trh s novinkou - Vincentkou v plechovom obale.  Strieborný plech štíhlej plechovky s objemom 250 ml evokuje chladivú eleganciu. Nápis "VINCENTKA 100% prírodný ORIGINÁL" a podnadpis "od roku 1820 Luhačovice" zase odkazujú na  čistotu produktu a stáročnú tradíciu plnenia luhačovických minerálnych vôd. Tento obal je mimoriadne vhodný práve na leto, lebo je ľahký, dobre sa nosí so sebou aj športovcom. Slovensku je zatiaľ dostupný iba cez e-shop Vincentky v multipackovom balení 6x250ml, v Česku aj bežne v obchodnej sieti a tam, kde sa predávajú iónové nápoje.

100% prírody a navyše milióny rokov starej

Vincentka je 100% prírodným produktom, ktorého základom je treťohorné more uzavreté v horninách pod Luhačovicami. Aj preto je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre bežných ľudí, športovcov ale aj deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Dokáže nahradiť úbytok solí a celého radu prvkov v jedinom nápoji. Obsahom iónov sodíka, draslíka, vápnika, lítia, horčíka, fluóru, chlóru, jódu, pomáha obnovovať rovnováhu týchto prvkov v organizme. Navyše obsahuje vo fyziologickom pomernom zastúpení aj biogénne prvky - lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt. Vincentka je síce svojím pôvodom morskou vodou, ale svojim zložením, obohatením ďalšími minerálnymi prvkami, oxidom uhličitým a zriedením podzemnou vodou sa od morskej vody líši. Vincentka je viac ako trojnásobne menej slaná. Kým morská voda má cca 35 g solí na liter, Vincentka cca 10 g/l. 

Zázračná osmóza

Jednou z najväčších výhod Vincentky je jej osmolalita. Osmotickým tlakom 634,7 kPa sa Vincentka blíži osmolalite ľudskej krvi a vnútrobunkových tekutín, práve preto je tak účinná pri vstrebávaní. Vincentka pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice (funkciu riasinkového epitelu), umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. Celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť dýchacích ciest.

Vincentka je použiteľná a prospešná pre celý ľudský organizmus. Balená vo fľašiach sa využíva predovšetkým na pitné kúry a inhalácie, kde má najväčší účinok na tráviace a dýchacie ústrojenstvo. Pitná kúra upravuje činnosť žalúdka, čriev, pankreasu a podporuje sekréciu žlčníka. Priamo pritom ovplyvňuje sliznicu zažívacích orgánov. Pokiaľ ju pacient pije dlhodobo a pravidelne, tak pôsobí protizápalovo a reguluje sekréciu. Vincentka svojím obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a prvkov umožňuje rozpúšťanie hlienov nielen v žalúdku a črevách, ale aj v dýchacích cestách. Odporúča sa aj na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest a hlasiviek dospelých i detí, pomáha aj pri alergickej nádche.

Pri cestovaní nezabudnite pribaliť Vincentku

Hlavne v lete je Vincentka dobrým pomocníkom na dlhšie cesty s použitím klimatizácie. Vtedy je dobré mať ju pri sebe v aute, lietadle, alebo aj kine, nielen na pitie, ale pomáha aj  nosný sprej Vincentka. Ocenia to predovšetkým alergici. Pred cestou stačí do každej nosnej dierky strieknuť po dva razy Vincentku a v dutinách sa tak vytvorí ochranný film. Pokojne si môžete preventívne strieknuť Vincentku aj do úst. Pri dlhom rozprávaní, v klímou vysušenom prostredí, sa vysuší aj ústna sliznica a dostaví sa nepríjemné škriabanie v hrdle. Vincentka sa nemá piť na ex. Najlepšie je pomaličky si ju popíjať, ovlažovať si ústa.

Známy je účinok Vincentky na poalkoholické stavy (opicu), kde prináša úľavu po nadmernej konzumácii alkoholu. Vhodná je  aj na úpravu žalúdočnej kyseliny po nadmernom požívaní mastných jedál. V lete sa pije ako studená alebo sa používa na riedenie ovocných štiav, na zálievku zeleninových šalátov, k zapíjaniu pri konzumácii alkoholu a kávy. Vychladená a zmiešaná s kvalitným suchým vínom v pomere 1:1 ako strik chutí výborne a znižuje kyslosť vína.

 

Viac informácií je na www.vincentka.cz.


Chcete uverejni tto sprvu na Vaej strnke ? Pouite nasledovn kd.

Autor: admin
 

Hodnotenie lnku

Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

Monosti

Vytvoil Webdesign Dra-go.cz

as potrebn k spracovaniu strnky 0.18 seknd