Rast cien plynu spustil lavínu záujmu o zmenu dodávateľa

Publikovan: 05.09, 2011    Tma: Energie2

Zvýšenie cien zemného plynu od dominantného dodávateľa - SPP distribúcia, pre malé a stredné podniky a organizácie od začiatku júla tohto roka o 5,5 až 7,8 % a pre domácnosti od 20. júla tohto roka v priemere o takmer 7 % , spustilo novú vlnu záujmu o zmenu dodávateľov. Pocítil to aj alternatívny predajca zemného plynu a elektriny - spoločnosť Energie2, ktorá zaznamenala počas augusta  strojnásobenie počtu uzatváraných zmlúv, oproti mesiacom predtým. Spoločnosť garantuje do konca roka 2011 ceny plynu nižšie o 10 až 14%, než dominantný dodávateľ. Informoval o tom riaditeľ Energie2, a.s., Dávid Vlnka. 

Produkt garantuje nižšiu cenu oproti súčasnému dodávateľovi

,,Najväčší záujem je o náš nový produkt - Nebeská ponuka. Pre nových zákazníkov - pri uzavretí zmluvy na dobu 6 rokov, sme pripravili ponuku, ktorá garantuje nižšiu cenu oproti súčasnému dodávateľovi elektriny a plynu po celý čas trvania zmluvného vzťahu. Naši zákazníci tak môžu ušetriť za dobu trvania zmluvy až tisíce eur. Odberatelia sa už neboja zmeniť dodávateľa, pretože sa presvedčili, že u nás dostanú lepšie podmienky, nižšie ceny a sú zachované všetky ich práva. Ak však chcú mať lacnejší plyn od 1.januára budúceho roka, podľa súčasného zákona musia požiadať o zmenu do 30.septembra 2011. Pretože aj spracovanie žiadosti chvíľu trvá, najlepšie ak tak urobia do 20.septembra 2011“, konštatoval D.Vlnka.

Nielen nižšie ceny, ale aj individuálny prístup

Dodal, že  súčasný zákon umožňuje zmeny vždy iba ku koncu kalendárneho štvrťroka (30.3.,30.6., 30.9., 31.12), ale s platnosťou až o ďalšie 3 mesiace. Ďalej poukázal na to, že alternatívni dodávatelia priniesli do doteraz dominantného postavenie veľkých dodávateľov nielen nižšie ceny, ale aj individuálny prístup k zákazníkom a odborné poradenstvo pre nastavenie optimálnych sadzieb v prospech zákazníka. 

,,Individuálne vypracúvame cenové ponuky, poskytujeme profesionálnu zákaznícku starostlivosť a energetické poradenstvo. Pritom bezplatne zabezpečujeme všetky úkony pri zmene dodávateľa a elektromer a vedenie k nemu naďalej obsluhuje predchádzajúca distribučná spoločnosť, ktorá odstraňuje aj prípadné poruchy. Pre našich zákazníkov ponúkame aj združenú fakturáciu – čiže spojenie viacerých odberných miest do jedného daňového dokladu a  optimalizáciu preddavkových platieb na základe reálnej spotreby“, uzavrel D.Vlnka.


Zdroj: Energie2, a.s.

Zdieľajte správu vo Vašej obľúbenej sociálnej sieti: Bookmark and Share Subscribe


Chcete uverejni tto sprvu na Vaej strnke ? Pouite nasledovn kd.

Autor: admin
 

Hodnotenie lnku

Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

Monosti

Svisiaca tma

Energie2

Vytvoil Webdesign Dra-go.cz

as potrebn k spracovaniu strnky 0.08 seknd