Rozvinuté akciové trhy v marci výrazne posilnili

Publikovan: 15.04, 2010    Tma: Raiffeisen

Viedeň (14. apríla 2010) - Rozvinuté akciové trhy v marci výrazne posilnili. Intenzita kolísania kurzov sa pritom oslabila. Hnacím motorom rastu kurzov boli pozitívne ekonomické  údaje, ako aj naďalej veľmi vysoká likvidita na trhoch. Negatívnym faktorom, pokiaľ ide o postoj k rizikovým investíciám v Európe ostáva naďalej tlejúca kríza pokiaľ ide o štátne financie Grécka. Na vrcholnej schôdzke EÚ koncom marca sa podarilo vytvoriť aspoň predbežné kompromisné riešenie stále viac napätej situácie.  Uvádza sa to v pravidelnej správe spoločnosti Raiffeisen Capital Management

Problémy Grécka zároveň posunuli do pozornosti investorov aj ďalšie ohrozené štáty

Predbežné riešenie však neobsahuje žiadny konkrétny záchranný balíček zo strany členských štátov EMÚ – také niečo bolo masívne zamietnuté predovšetkým zo strany Nemecka. Naopak – pre prípad núdze – teda vtedy, ak by Grécko už nemalo prístup k medzinárodným kapitálovým trhom, sa naplánovali dvojstranné prísľuby úverov v spojení s podporou zo strany MMF. Vo vyhlásení je síce pre tento prípad reč o úveroch s úrokovými podmienkami „na úrovni trhu“, táto formulácia sa však zrejme zvolila okrem iného tak z dôvodu vnútropolitického upokojenia v „darcovských krajinách“ ako aj na obídenie možných právnych prekážok vyplývajúci zo súvisiacich zmlúv Európskej únie. Čisto z vecného hľadiska je formulácia do istej miery absurdná – ak by grécke štátne dlhopisy jedného dňa na kapitálových trhoch skutočne už nenašli dostatok kupujúcich (prípadne iba za nesplatiteľnú výšku úrokov), potom práve toto odzrkadľuje v tom čase vládnuce „trhové podmienky“, a nie úrokové sadzby, stanovené darcovskými krajinami v prvom rade po politickej línii.

Problémy Grécka zároveň posunuli do pozornosti investorov aj ďalšie ohrozené štáty eurozóny ako Španielsko, Portugalsko a Írsko a tým urobili tému stability eurozóny celkovo vážnou otázkou na kapitálových trhoch. Trhy s dlhopismi v USA a Európe sa v súvislosti s tým vyvíjali dosť výrazne odlišne. Nemecký Bund-Future výrazne posilnil, zatiaľ čo americké štátne dlhopisy sa v priebehu mesiaca pohybovali v postrannom trende. Pozoruhodná je za týchto okolností doterajšia stabilita trhov Strednej a východnej Európy. 

Trh s rezidenčnými nehnuteľnosťami v USA je aj naďalej skôr slabý 

Údaje o konjunktúre v USA svedčia o významnom zlepšení ekonomickej situácie v troch posledných štvrťrokoch. Naposledy zverejnené údaje o predstihových a náladových indikátoroch (ISM, spotrebiteľská dôvera) prekvapili pozitívne a nachádzajú sa na čiastočne silných expanzívnych ukazovateľoch. Naďalej sa však napriek tomu vynára otázka, nakoľko udržateľné môže byť zotavenie konjunktúry, keď sa skončí účinok pozitívnych dopadov štátnych programov, ktorých cieľom je oživenie ekonomiky. Pokiaľ sa dynamika oživenia porovná s objemom peňažných a fiškálnych politických opatrení, efekt, ktorý sa podarilo dosiahnuť je skôr slabý.

Trh s rezidenčnými nehnuteľnosťami v USA je aj naďalej skôr slabý a aj optimistické  scenáre počítajú v najbližších mesiacoch prinajlepšom so stabilizáciou na nízkych úrovniach. Silné zotavenie zatiaľ nie je vo výhľade. Pracovný trh ukazuje zatiaľ v každom prípade iba váhavé tendencie k zlepšeniu a ekonomická situácia ostáva pre mnohé malé a stredné podniky zatiaľ veľmi napätá. Aj v západnej Európe sa zotavenie z krízových úrovní uskutočňuje skôr pomaly, posledné údaje o vývoji ekonomiky boli opäť skôr zmiešané. Pozoruhodný je však prekvapivo prudký nárast nemeckého indexu IFO, ako aj výrazne stúpajúca priemyselná produkcia v celej EÚ. Na negatívnej strane treba spomenúť slabé maloobchodné obraty.

Vzhľadom k aj naďalej veľmi nízkej vyťaženosti kapacít zatiaľ počas určitého obdobia nemožno vo vyspelých priemyselných krajinách očakávať inflačné tlaky, čo je v protiklade k niektorým Emerging Markets. Úrokové úrovne by preto v priemyselných krajinách mali aspoň v oblasti krátkych splatností uviaznuť v najbližších mesiacoch na súčasných nízkych úrovniach. Pri zohľadnení faktu, že hospodársky rast bude pravdepodobne dlhé roky výrazne nižší, ako je jeho potenciál a v najbližších štvrťrokoch bude inflácia nízka by aj dlhodobejšie úrovne výnosov mali mať na dlhšie obdobie len obmedzený ďalší potenciál rastu. Krátkodobo sú však kedykoľvek možné mierne rasty výnosov z dôvodu meniacich sa konjunkturálnych vyhliadok a trvalo vysokej potreby financovania zo strany vlád. Zároveň treba vyčkať či centrálna banka USA v prípade trvalého oživenia konjunktúry naozaj rýchlo opäť zredukuje svoju výrazne rozšírenú bilanciu, prípadne či ju vôbec dokáže zredukovať.

Národné hospodárstva stredo- a východoeurópskych krajín sú ešte stále pod tlakom

Národné hospodárstva stredo- a východoeurópskych krajín sú ešte stále pod tlakom, predovšetkým z dôvodu úzkeho ekonomického prepojenia na EÚ. Opäť stúpajúca priemyselná produkcia v prípade „starých“ členských štátov EÚ sa už pozitívne odráža vo vývoji východoeurópskych národných ekonomík a stará sa o nárast exportu. Dôležité pre trvalé oživenie konjunktúry v krajinách SVE je však popritom aj domáca spotreba, ktorá je s výnimkou Poľska takmer všade v regióne ešte vo fáze poklesu. V prípade východoeurópskych eurobondov (štátne, ako aj podnikové dlhopisy) sa rizikové prirážky k výnosom v porovnaní s dlhopismi štátov EMÚ v priebehu marca relatívne prudko znížili.

Východoeurópske akcie v marci čiastočne prudko posilnili a medzi cennými papiermi z Emerging Markets tak patrili k tým, ktoré najviac získali – dvojciferné nárasty sa objavili v Poľsku, Maďarsku a Turecku. Celkovo možno v priebehu posledných mesiacov pozorovať, že sa úrovne cien na Emerging Markets vzájomne výrazne priblížili, hodnotiac podľa pomeru kurz/zisk. Veľmi veľké rozdiely, ktoré predtým existovali sa výrazne odbúrali. Vzhľadom k existujúcim dlhodobým vyhliadkam rastu ešte Emerging Markets napriek výrazným kurzovým nárastom počas uplynulých 18 mesiacov nemožno ohodnotiť ako predražené. Z krátkodobého hľadiska je však už v kurzoch započítaného veľa pozitívneho vývoja a rozvinuté trhy (Európa, USA) by mohli mať z krátkodobého hľadiska vyšší kurzový potenciál. 

Pohľad na krajiny:

Rusko

Naďalej nízka inflácia a trvalo slabá konjunktúra ruskú centrálnu banku na konci marca podnietili k tomu, že znížila hlavné úrokové sadzby o ďalších 25 bázických bodov (0,25 %). Tento krok síce nebol prekvapujúci, napriek tomu sa však pozitívne odrazil na vývoji ruských štátnych dlhopisov, ktoré v marci celkovo zaznamenali výrazné kurzové nárasty. rubeľ z dôvodu rastu cien ropy ďalej zhodnotil voči menovému košu EUR/USD. Rizikové prirážky ruských štátnych a podnikových dlhopisov k výnosom štátnych cenných papierov v EHS sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom oslabili. Rusko by malo predbežne v apríli 2010 po prvý raz po dlhšom čase opäť emitovať eurodlhopisy. Táto emisia by sa mala stretnúť s výrazným záujmom účastníkov trhu.

Údaje o konjunktúre, ktoré boli zverejnené v marci svedčia o ďalšej stabilizácii ruskej ekonomiky, samozrejme na veľmi nízkej úrovni, zapríčinenej krízou. Index nákupných manažérov pre spracovateľský priemysel však zotrváva už iba tesne nad hranicou 50 bodov, ktorá ešte signalizuje expanziu.

Nezamestnanosť  sa naposledy znížila, maloobchodné obraty ukazujú v porovnaní s predchádzajúcim rokom už iba malý prírastok, podobne ako disponibilné príjmy. Rast objemu úverov sa nerozbehol. Celkovo boli posledné údaje o vývoji konjunktúry iba zdržanlivo pozitívne. Trhy však aj naďalej kladú zjavne do popredia zotavenie svetovej ekonomiky a s tým spojený rast dopytu po rope. Ten je pre Rusko v súčasnosti silnou podporou.

Ruské  akciové trhy sa výrazne posilnili, pričom rast viedli opäť výrobcovia ocele a uhlia, ktorí ťažia z výrazne rastúcich cien týchto komodít na trhoch. Najväčšie ropné spoločnosti naproti tomu ostávajú mierne pod tlakom a trpia stále ešte nekonkretizovanými plánmi ich zdanenia zo strany vlády.

Maďarsko

Na konci marca maďarská centrálna banka znížila hlavné úrokové sadzby ako sa všeobecne očakávalo o ďalších 25 bázických bodov na úroveň 5,50 %. Rýchlosť znižovania úrokových sadzieb sa síce už od decembra spomalila z dôvodu negatívnej menovej dynamiky, cyklus znižovania úrokových sadzieb je však ešte stále v platnosti. Výnosy maďarských štátnych dlhopisov v priebehu mesiaca klesli, forint bol v marci v porovnaní s eurom mierne silnejší. Miera inflácie v Maďarsku sa naposledy znížila rýchlejšie, ako sa všeobecne očakávalo. Na určitý čas teraz ani z dôvodu extrémneho prepadu exportu nemožno rátať s trvalým inflačným tlakom zo strany dopytu. Z dôvodu nevyhnutnej konsolidácie rozpočtu patrí Maďarsko ku krajinám tohto regiónu, ktoré najviac utrpeli globálnou ekonomickou krízou. Naďalej klesajúca priemyselná produkcia, stúpajúca nezamestnanosť a padajúce maloobchodné predaje sú výrazným znakom súčasnej slabej úrovne konjunktúry. Index správania nákupných manažérov (PMI) naďalej naznačuje expanziu ekonomiky, v porovnaní s predchádzajúcom mesiacom sa však znížil. Z dlhodobého hľadiska sa úroveň maďarských výnosov zdá byť ešte stále atraktívna. Kurzy by však mali byť stále volatilné, najmä z dôvodu nadchádzajúcich parlamentných volieb 11. a 25. apríla. Aktuálne prieskumy naznačuje jasné víťazstvo opozičnej strany Fidesz a tým aj zmenu vlády.Maďarský  akciový trh sa výrazne posilnil a v marci bol jedným z najsilnejších v regióne.

Poľsko

Poľská ekonomika sa naďalej výrazne zotavuje. PMI pre spracovateľský priemysel, ktorý  zverejnili začiatkom apríla v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom opätovne stúpol a nachádza sa tak ešte výraznejšie nad úrovňou, ktorá označuje expanziu. Vďaka nárastu exportných objednávok by mali aj v budúcich mesiacoch existovať pozitívne vyhliadky pre exportnú ekonomiku. Reálne predaná priemyselná produkcia narástla oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 9,2 %, čo bolo viac, ako očakávali analytici. Poľsko je navyše jedinou krajinou v regióne s rastom maloobchodu. Veľký vnútorný trh sa ukazuje byť pevný v raste, najnovšie zhodnotenie zlotého by však malo vyvolať tlmiaci efekt na zahraničný dopyt po poľských výrobkoch. Deficit na bežnom účte poľskej platobnej bilancie sa naposledy znížil z dôvodu rastúceho exportu. Miera inflácie sa v marci znížila a dostala sa tak opäť v pásme ohlásenom centrálnou bankou. Ako sa všeobecne očakávalo, hlavné úrokové sadzby sa nemenili. Ani počas nadchádzajúcich mesiacoch sa v tomto prípade pravdepodobne ešte neudeje žiadna zmena. V 2. polroku 2010 by sa však sadzby mohli predsa len zdvihnúť v prípade udržateľného zotavenia konjunktúry a rastúcej úrovni inflácie. Zlotý sa v marci ďalej zhodnotil voči euru, kurzy poľských štátnych dlhopisov sa výrazne zvýšili. V budúcom roku sa plánovanie štátneho rozpočtu zo strany vlády dostane stále významnejšie do zorného poľa hráčov na trhu. Mimoriadny význam budú mať v tejto súvislosti skutočne realizované príjmy z privatizácie. Ak by sa ukazovali horšie ako hovoria predpovede, mohlo by to vyvolať tlak na menu a kurzy poľských štátnych dlhopisov.

Poľský  akciový trh sa v marci posilnil o viac ako 10 percent. To by poľskému štátu malo uľahčiť umiestniť na burzu ďalšie plánované podiely akcií v štátnych podnikoch v miliardových hodnotách.  

Česká republika

Česká ekonomika sa výrazne zotavuje z krízy. Podobne ako aj vo väčšine ostatných krajín v regióne priniesol ukazovateľ PMI tiež pozitívne prekvapenie, pretože pomerne prudko vzrástol a tým ukazuje na vyššiu úroveň expanzie hospodárstva. Opätovný rast dopytu zo Západnej Európy sa už stará o rast exportu. Maloobchodný obrat z dôvodu prudkého nárastu nezamestnanosti v medziročnom porovnaní smeruje nadol. Česká centrálna banka udržala hlavné úrokové sadzby nezmenené na historických minimách na úrovni 1 %. Pozoruhodné však je, že dvaja členovia výboru centrálnej banky hlasovali za ďalšie zníženie úrokových sadzieb. To možno odôvodniť silným kurzom českej koruny v posledných mesiacoch a chýbajúcim inflačným tlakom. Ďalšie zníženie úrokových sadzieb na ďalšom stretnutí je preto pravdepodobnejšie, zvlášť keď sa CZK zhodnocuje voči euru. Česká mena bola v marci jedna z najsilnejších v regióne, aj české posilnil. Český akciový trh zaznamenal v marci podobne ako iné trhy v regióne výrazné posilnenie kurzov.

Turecko

Po agresívnom postupe znižovania úrokových sadzieb počas minulého roka turecká centrálna banka v marci podľa očakávania opäť nezmenila hlavné úrokové sadzby. Vnútropolitická situácia sa medzičasom trochu upokojila. Posledné údaje o inflácii prekvapili výrazným skokom nahor. Pokiaľ by tento nárast inflácie pretrval, prinútilo by to centrálnu banku vrátiť sa na scénu a urobilo by to pravdepodobnejším skoré zvyšovanie úrokových sadzieb. Turecké dlhopisy sa v marci pohybovali napriek tomu na silnejších úrovniach, na začiatku apríla sa však z dôvodu správ o možnom zavedení zrážkovej dane dostali pod tlak. Líra sa zhodnotila, podporovaná dobrými údajmi o vývoji ekonomiky a celkovo zlepšeným postojom k rizikovým investíciám. Volatilita tureckých dlhopisov, ako aj meny by mala ostať aj počas najbližších mesiacov vysoká. Z dlhodobejšieho hľadiska počítame s rastúcimi úrovňami výnosov tureckých dlhopisov z dôvodu zdvíhajúcich sa očakávaní inflačného vývoja. To by zasa mohlo podporiť menu.

Turecký  akciový trh bol vo februári ešte najslabší v regióne, v marci sa s nárastom o viac ako 10 % zaradil k najúspešnejším. Najlepší vývoj kurzov zaznamenali finančné a energetické tituly. Index ISE-National 100 sa pohybuje už opäť v blízkosti svojich historických maxím.  

Okrajové  trhy Východnej Európy

Na Ukrajine po zaujatí úradu zo strany nového prezidenta Viktora Janukovyča neostáva ako vyčkať, či sa v parlamente podarí vytvoriť väčšinovú koalíciu. Ak by sa to v krátkom čase podarilo, mohol by na Ukrajine od polovice roka pokračovať program MMF. Dlhopisové trhy, zdá sa, takýto scenár v súčasnosti favorizujú, ukrajinské dlhopisy sa v posledných týždňoch ukázali na pevnejších úrovniach. Refinancovanie štátu by malo byť zatiaľ vďaka medzinárodnej podpore zabezpečené, takže zatiaľ nevidíme bezprostredné nebezpečenstvo pre obsluhu ukrajinského štátneho dlhu. Politická nestabilita je však aj pre budúcnosť najväčším rizikom.

Rizikové  prirážky východoeurópskych dlhopisov sa počas uplynulého mesiaca znížili. Na trhu je veľmi silný dopyt po nových emisiách.. Z dlhodobého hľadiska sa aktuálne úrovne zdajú byť vzhľadom k oživeniu ekonomiky rozvinutých trhov aj naďalej atraktívne. 

Čína

Čínsky akciový trh sa počas uplynulého mesiaca marec pohyboval v postrannom trende a pokračoval tak v nižšej výkonnosti v porovnaní s inými Emerging Markets, ktorá pretrváva už niekoľko mesiacov. Ekonomické údaje sa síce vyvíjajú aj naďalej pozitívne, posledné čísla však signalizujú mierne oslabenie rastu. Aj inflačné očakávania sú ďalej nasmerované na sever, hoci miera tohto smerovania sa zmiernila. Reálne úročenie vkladov sporiteľov sa zošmyklo do negatívneho pásma – čo bol v minulosti spoľahlivý posol zvyšovania úrokových sadzieb. Je však pochopiteľné, že zvýšenie úrokov o 27 alebo 54 bázických bodov pri miere rastu medzi 8 až 10 percent a základnou sadbou pôžičiek na úrovni 5,31 % bude mať malý efektívny vplyv. Efektívnejšia forma ovládania obehu peňazí je riadenie likvidity cez minimálne rezervy a priamu kontrolu poskytovania úverov – a tieto nástroje nasadili v Číne už od začiatku roka. Napriek tomu by zvýšenie úrokových sadzieb mohlo v prvom okamihu zintenzívniť poplašné správy a strach z prudkého pádu ekonomického rastu v médiách po celom svete.   

India

Indické akcie sa v marci dokázali posilniť, trh však v súčasnosti brzdia tak často pomerne vysoké  ceny, ako aj hroziace zvyšovanie úrokových sadzieb zo strany indickej centrálnej banky. Miera inflácie prudko stúpa a nachádza sa ďaleko nad úrovňou iných ázijských krajín. Nárast veľkoobchodných cien o takmer 10 percent, pri spotrebiteľských cenách dokonca o 16 % sa nachádzajú veľmi ďaleko nad úrovňou cieľovej hodnoty Reserve Bank of India (RBI), pričom cenový tlak pôsobí veľmi silno cez potraviny (+18 %). RBI tak preto cíti stále silnejší tlak a čelí kritike, že je iba vo vleku vývoja. Za vyčkávací postoj centrálnej banky je zodpovedná starosť vlády o udržateľnosť ekonomického rastu. Obavy v tomto smere však v súčasnosti nemožno podložiť ekonomickými údajmi. Prognóza ekonomického rastu pre tento rok sa totiž iba nedávno upravila smerom nahor na 7,5 %, medziročný rast priemyselnej produkcie sa medzičasom dostal na úroveň spred krízy a v januári sa pohyboval na 16,7 %, keď v decembri dosiahol 17,6 %. Najrýchlejšie stúpla produkcia kapitálových tovarov s nárastom v medziročnom porovnaní približne o 56 %.

Na strane podnikov má Bharti Airtel, najväčší mobilný operátor v Indii kúpiť celú africkú mobilnú sieť telekomunikačného operátora Zain, ktorý má sídlo v Kuvajte a tým vrátane prevzatých záväzkov zložiť celkovo viac ako 10 mld. USD. Tým by sa Bharti dostal k prístupu k 42 miliónom zákazníkov v 15 krajinách Afriky. Afrika patrí k najrýchlejšie rastúcim mobilným trhom po celom svete s ešte veľmi nízkou úrovňou penetrácie a s vysokými maržami. Pre Bharti Airtel je to druhý pokus usadiť sa v Afrike potom, čo v roku 2009 zlyhalo prevzatie juhoafrickej spoločnosti MTN.    

Brazília

Brazílsky akciový trh sa v marci ukázal v priaznivom svetle. Hnacím motorom burzy bol predovšetkým surovinový sektor, keďže producenti železnej rudy a ocele v najbližších mesiacoch očakávajú  vysoký rast cien. Celosvetovo najväčší koncern na ťažbu železnej rudy Vale oznámil, že nebude ako doteraz so svojimi zákazníkmi uzatvárať jednoročné zmluvy, ale ich prestaví na štvrťročné upravovanie cien na základe spotových trhových cien. Doterajšie rokovania s ázijskými zákazníkmi, ktorí vyrábajú oceľ naznačujú zvýšenie cien železnej rudy o približne 90 %. Medzi oceliarskymi titulmi získaval za týchto okolností predovšetkým CSN, ktorý sleduje vertikálne integrovaný podnikateľský model a v roku 2010 oddelí divíziu ťažby železnej rudy, ktorú umiestni na burzu. Podpriemerne sa medzitým napriek stúpajúcim cenám ropy vyvíjali akcie ropného obra Petrobras, keďže investori sa naďalej obávajú veľkého zvýšenia kapitálu na konci prvého polroka. 


Upozornenie

 Tento dokument zostavila Kapitalanlage-Gesellschaft m.b.H., Viedeň, Rakúsko („Raiffeisen Capital Management“ príp. „Raiffeisen KAG“). Redakčná uzávierka bola 01.04.2010. Všetky údaje obsiahnuté v tomto dokumente sú napriek rozsiahlemu rešeršovaniu len informatívne a nezáväzné, vychádzajú zo stavu znalostí osôb poverených ich zostavením v okamihu vypracovania dokumentu a Raiffeisen KAG ich môže kedykoľvek bez ďalšieho oznámenia zmeniť. Akékoľvek ručenie zo strany Raiffeisen KAG v súvislosti s týmto dokumentom alebo verbálnymi prezentáciami zostavenými na základe neho, predovšetkým ohľadne aktuálnosti, správnosti alebo úplnosti poskytovaných informácií, prípadne informačných zdrojov alebo prognóz, ktoré dokument poskytuje, je vylúčené. Podobne ani akékoľvek prognózy a simulácie v tomto dokumente týkajúce sa vývoja výkonnosti nemôžu byť chápané ako spoľahlivý indikátor vývoja v budúcnosti.

Obsah tohto dokumentu nepredstavuje žiadnu ponuku ani nákupné alebo predajné  odporúčanie či investičnú analýzu. Predovšetkým nenahrádza individuálne investičné alebo iné poradenstvo. Každej investícii by mal predchádzať rozhovor s poradcom. Výslovne poukazujeme na skutočnosť, že obchody s cennými papiermi v sebe skrývajú aj vysoké riziká, ich zdaňovanie závisí od osobných pomerov a v budúcnosti môže podliehať zmenám. Rozmnožovanie informácií  a údajov, predovšetkým použitie textov, častí textov alebo obrazového materiálu z tohto dokumentu si vyžaduje predchádzajúci súhlas Raiffeisen KAG.

Aktuálne znenie oficiálnych prospektov fondov uvedených v týchto podkladoch je záujemcom k dispozícii na stránke www.rcm-international.com spolu so všetkými zmenami od ich prvého zverejnenia. Výkonnosť investičného fondu počíta spoločnosť Raiffeisen KAG podľa metodiky Rakúskej kontrolnej banky OeKB na základe údajov depozitnej banky a vykazuje ich bez započítania výdavkov na vydávanie a spätný nákup podielových listov (v prípade pozastavenia vyplácania nákupnej ceny na základe indikatívnych hodnôt). Náklady na vydanie a vyplatenie podielov sa nezohľadňujú. Na základe vývoja výkonnosti v minulosti nemožno vyvodzovať žiadne závery týkajúce sa budúceho vývoja hodnôt investičného fondu.

Zdroj: Raiffeisen Capital Management

Zdieľajte správu vo Vašej obľúbenej sociálnej sieti: Bookmark and Share Subscribe


Chcete uverejni tto sprvu na Vaej strnke ? Pouite nasledovn kd.

Autor: admin
 

Hodnotenie lnku

Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

Monosti

Svisiaca tma

Raiffeisen

Vytvoil Webdesign Dra-go.cz

as potrebn k spracovaniu strnky 1.37 seknd